Movies
Ratings
16
WhiplashRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
The IncrediblesRated ★ 3.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Fantastic FourRated ★ 2.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 4.5