Movies
Ratings
18
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
BreathlessRated ★ 5.0
AfflictedRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 5.0
Belle & SebastianRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
Mai RatimaRated ★ 4.0
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 3.0
True LiesRated ★ 3.0
ThunderboltRated ★ 3.0
Tenacious D in The Pick of DestinyRated ★ 3.0
1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 4.0
Field of DreamsRated ★ 4.0
SilencedRated ★ 4.0