Movies
Ratings
145
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
The TerminalRated ★ 4.5
Face/OffRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5
Shaolin SoccerRated ★ 4.0
Blood DiamondRated ★ 5.0
World War ZRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
In TimeRated ★ 2.0
MossRated ★ 4.0
Fermat's RoomRated ★ 2.5
Life of PiRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
WatchmenRated ★ 5.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 2.5
The Front LineRated ★ 4.0
BlindRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 5.0