Movies
Ratings
100
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 4.5
Iron ManRated ★ 3.5
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
The Big SwindleRated ★ 4.5
MarathonRated ★ 4.0
SkyfallRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
Vanilla SkyRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
The Last SamuraiRated ★ 3.5
Kung Fu PandaRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 3.5
SnowpiercerRated ★ 3.0
The Face ReaderRated ★ 3.0
300Rated ★ 3.0
Architecture 101Rated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5