Movies
Ratings
307
Billy ElliotRated ★ 3.5
This Means WarRated ★ 3.5
The Great GatsbyRated ★ 3.5
PaprikaRated ★ 3.5
Charlie's AngelsRated ★ 3.5
MatildaRated ★ 4.0
Sex and the CityRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
AtonementRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.5
Shaolin SoccerRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 4.5
VeteranRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Take This WaltzRated ★ 4.0
One DayRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
TrashRated ★ 3.0
The ReaderRated ★ 4.5
The CobblerRated ★ 1.5