Movies
Ratings
100
GhostbustersRated ★ 5.0
SuffragetteRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.5
CarolRated ★ 3.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 2.0
Cast AwayRated ★ 3.5
My Left Foot: The Story of Christy BrownRated ★ 4.0- The CureRated ★ 3.0
Spirits' HomecomingRated ★ 5.0
One Fine Spring DayRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.5
King and the ClownRated ★ 3.0
The Sound of MusicRated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 3.0
Summer TimeRated ★ 0.5
ChunhyangRated ★ 1.0
JealousyRated ★ 3.0
A Violent ProsecutorRated ★ 1.0
CloserRated ★ 4.0
Blue ValentineRated ★ 4.0