Movies
Ratings
120
The Gleaners & IRated ★ 4.0
We Watch Movies And Read Novels TogetherRated ★ 1.5
Lust, CautionRated ★ 3.0
Love ExposureRated ★ 4.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
The SonRated ★ 3.0
Bicentennial ManRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
QueerRated ★ 3.5
Spirited AwayRated ★ 3.5
Taxi DriverRated ★ 4.5
The King of ComedyRated ★ 4.0
Pauline at the BeachRated ★ 4.0
Sid & NancyRated ★ 3.0
Cinema ParadisoRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Close-UpRated ★ 3.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0