Movies
Ratings
649
The Truth BeneathRated ★ 2.5
The Color of PomegranatesRated ★ 3.5- Planet SpoiliaRated ★ 3.5
The Masked MonsterRated ★ 3.5
Now You See Me: Now You Don'tRated ★ 2.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0
Bleak NightRated ★ 4.5
The Stepford WivesRated ★ 3.0
Ruby SparksRated ★ 2.5
CarrieRated ★ 2.5
Blade Runner 2049Rated ★ 3.5
MetropolisRated ★ 3.5
Ex MachinaRated ★ 3.0
The World of LoveRated ★ 4.5
The Color PurpleRated ★ 3.5
BoyhoodRated ★ 4.0
FrankensteinRated ★ 3.5
CoralineRated ★ 3.5