Movies
Ratings
68
Being John MalkovichRated ★ 4.5
The ShiningRated ★ 5.0
Ashes of Time ReduxRated ★ 3.0
Rain ManRated ★ 4.0
Peppermint CandyRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 5.0
Lorenzo's OilRated ★ 5.0
Primal FearRated ★ 5.0
A Few Good MenRated ★ 3.0
Dirty DancingRated ★ 4.0
PunchRated ★ 5.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
Porco RossoRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
Leaving Las VegasRated ★ 5.0
The Little MermaidRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
The Nutty ProfessorRated ★ 3.0
Forever the MomentRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 5.0