Movies
Ratings
19
BoyhoodRated ★ 4.5
La La LandRated ★ 4.5
Loving VincentRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Call Me by Your NameRated ★ 4.0
TranscendenceRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
Your Name.Rated ★ 4.0
ChefRated ★ 4.5
The Lion KingRated ★ 4.5
About TimeRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
Hector and the Search for HappinessRated ★ 4.5
World War ZRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 4.0
Spider-Man: HomecomingRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
ArrivalRated ★ 4.5