Movies
Ratings
200
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
The OthersRated ★ 3.0
BraveheartRated ★ 2.0
Resident EvilRated ★ 3.0
The MistRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 5.0
Dawn of the DeadRated ★ 3.0
Yes ManRated ★ 3.0
Man on the EdgeRated ★ 3.0
26 YearsRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
Terminator SalvationRated ★ 3.0
The Fifth ElementRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 3.0
V for VendettaRated ★ 5.0
The Da Vinci CodeRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
The A-TeamRated ★ 4.0
District 9Rated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 3.0