Movies
Ratings
230
Nine 1/2 WeeksRated ★ 3.0
The Salt of the EarthRated ★ 4.5
The AvengersRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
CinderellaRated ★ 3.5
Big Hero 6Rated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
The Great HypnotistRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
Bagdad CafeRated ★ 4.0
Being John MalkovichRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.5
Waking LifeRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
Sea FogRated ★ 3.5
The Great BeautyRated ★ 4.0
Before MidnightRated ★ 4.0
I'm HereRated ★ 3.5