Movies
Ratings
387
MartyrsRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
The 400 BlowsRated ★ 5.0
The GraduateRated ★ 4.0
Triangle of SadnessRated ★ 4.0
Nowhere to HideRated ★ 4.0
Conduct ZeroRated ★ 4.5
Past LivesRated ★ 4.5
Poor ThingsRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 4.5
Beau Is AfraidRated ★ 3.0
Pierrot le FouRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 5.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 3.5
I Saw the DevilRated ★ 4.0
VideodromeRated ★ 3.5
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
Raging BullRated ★ 3.5
The Day He ArrivesRated ★ 3.0