Movies
Ratings
182
One DayRated ★ 4.0
The Wizard of OzRated ★ 4.5
Castaway on the MoonRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
I, Daniel BlakeRated ★ 4.0
Thelma & LouiseRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 4.5
Shakespeare in LoveRated ★ 4.5
Manchester by the SeaRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 3.5
Secret SunshineRated ★ 5.0
DunkirkRated ★ 5.0
Bohemian RhapsodyRated ★ 3.0
ParasiteRated ★ 3.5
AnomalisaRated ★ 4.5
IncendiesRated ★ 5.0
Pale MoonRated ★ 3.5
Isle of DogsRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Kirishima ThingRated ★ 5.0