Movies
Ratings
23
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Still the WaterRated ★ 3.5
Silent HillRated ★ 3.0
Radio StarRated ★ 3.0
MadagascarRated ★ 4.0
Maundy ThursdayRated ★ 4.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 4.0
MementoRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 5.0
ClickRated ★ 3.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
Fermat's RoomRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Devil's GameRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0