Movies
Ratings
201
Hana and AliceRated ★ 4.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
Hula GirlsRated ★ 4.5
The Disappearance of Haruhi SuzumiyaRated ★ 3.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
Ant-Man and the WaspRated ★ 4.0
Porco RossoRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 5.0
Now You See MeRated ★ 3.5
21Rated ★ 3.5
8 MileRated ★ 3.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.5
Gone with the WindRated ★ 5.0
The King's Case NoteRated ★ 4.5
The Last EmperorRated ★ 4.5
The Theory of EverythingRated ★ 4.5
Man on FireRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 4.0
ArmageddonRated ★ 3.5