Movies
Ratings
123
RashomonRated ★ 4.5
KagemushaRated ★ 5.0
FrankensteinRated ★ 3.5
Madame BovaryRated ★ 3.0
The Painted VeilRated ★ 3.0
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 4.0
Drive My CarRated ★ 4.0
We Made a Beautiful BouquetRated ★ 3.0
Almost Transparent BlueRated ★ 3.0
The MatchRated ★ 3.0
The Story of Adele HRated ★ 4.0
Queen MargotRated ★ 4.0
Sunrise: A Song of Two HumansRated ★ 4.0
BelfastRated ★ 4.0
Phantom ThreadRated ★ 3.5
DraculaRated ★ 4.0
Nosferatu the VampyreRated ★ 3.5
NosferatuRated ★ 4.0
ChefRated ★ 2.5
FuryRated ★ 3.5