Movies
Ratings
66
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Scent of a WomanRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 3.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 4.0
Fuse, Memoirs of the Hunter GirlRated ★ 3.0
Dawn of the DeadRated ★ 5.0
Romance of Their OwnRated ★ 3.0
Resident EvilRated ★ 5.0