Movies
Ratings
709
A River Runs Through ItRated ★ 4.0
BrazilRated ★ 5.0- In This WorldRated ★ 3.5
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 3.5
Sayonara Midori-chanRated ★ 4.0
The Garden of Sinners: EpilogueRated ★ 3.5
Ghost in the Shell: Solid State SocietyRated ★ 5.0
Mobile Suit Gundam: The Origin II - Artesia's SorrowRated ★ 2.5
Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed CasvalRated ★ 4.0
Batman v Superman: Dawn of JusticeRated ★ 3.5
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 0.5
The Disappearance of Haruhi SuzumiyaRated ★ 5.0
When the Last Sword Is DrawnRated ★ 5.0- Hotaru the Movie: It's Only a Little Light in My LifeRated ★ 4.5
Final DestinationRated ★ 4.5
Confessions of a ShopaholicRated ★ 3.5
Lawrence of ArabiaRated ★ 4.5
K-On! The MovieRated ★ 5.0
The FlyRated ★ 4.0
The Great DictatorRated ★ 5.0