Movies
Ratings
160
La La LandRated ★ 5.0
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
A Frozen FlowerRated ★ 2.0
300: Rise of an EmpireRated ★ 3.5
Nodame Cantabile: The Movie IIRated ★ 3.5
The Way HomeRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 4.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.0
The Prince of EgyptRated ★ 4.5
How to Use Guys with Secret TipsRated ★ 2.5
Marrying the MafiaRated ★ 3.0
Marrying the Mafia IIRated ★ 2.5
8 MileRated ★ 3.5
HanbandoRated ★ 3.0
HulkRated ★ 3.5
Shrek Forever AfterRated ★ 4.0