Movies
Ratings
70
The Time Traveler's WifeRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
(500) Days of SummerRated ★ 3.5
Love AffairRated ★ 3.5
Pulp FictionRated ★ 4.0
Citizen KaneRated ★ 4.5
X-Men: First ClassRated ★ 3.0
When Harry Met Sally...Rated ★ 4.0
UnforgivenRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
AliensRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 3.5
Gone with the WindRated ★ 4.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
ScarfaceRated ★ 3.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Modern TimesRated ★ 4.5