Movies
Ratings
356
The Little MermaidRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
AladdinRated ★ 4.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.0
Sin CityRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0
MulanRated ★ 4.0
Toy Story 3Rated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 4.5
Life of PiRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 3.5
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 3.5