Movies
Ratings
702
One Battle After AnotherRated ★ 5.0
Un Chien AndalouRated ★ 4.0
Le BonheurRated ★ 4.0
Pierrot le FouRated ★ 3.5
MovingRated ★ 4.0
The Phoenician SchemeRated ★ 4.5
That Obscure Object of DesireRated ★ 4.5
Stranger Than ParadiseRated ★ 3.0
Fire of LoveRated ★ 5.0
The Lovers on the BridgeRated ★ 3.5
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal PersonRated ★ 2.0
The Discreet Charm of the BourgeoisieRated ★ 4.0
MidoriRated ★ 3.0
The Color of PomegranatesRated ★ 4.5
Cleo from 5 to 7Rated ★ 4.0
Adventures of Electric Rod BoyRated ★ 3.5
Boyfriends and GirlfriendsRated ★ 4.0
The FlyRated ★ 4.0
The Man Without a PastRated ★ 3.5
FireworksRated ★ 5.0