Movies
Ratings
144
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
TangledRated ★ 4.5
Bruce AlmightyRated ★ 5.0
A Chinese Ghost StoryRated ★ 5.0
The Matrix ReloadedRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
RedRated ★ 4.5
Police StoryRated ★ 5.0
TransformersRated ★ 5.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 4.5
GravityRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Home Alone 2: Lost in New YorkRated ★ 5.0