Movies
Ratings
133
The Imitation GameRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.5
The SuspectRated ★ 3.5
Shaolin SoccerRated ★ 0.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 2.5
28 Weeks LaterRated ★ 4.0
1408Rated ★ 3.0
The ShiningRated ★ 3.0
SawRated ★ 4.5
Saw IIRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 3.5
The ExorcistRated ★ 3.5
Deja VuRated ★ 3.5
Independence DayRated ★ 4.5
JumperRated ★ 3.5
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 4.5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 4.5
3 IdiotsRated ★ 4.0