Movies
Ratings
713
InterstellarRated ★ 4.5
OblivionRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5
TranscendenceRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 5.0
FuryRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 4.0
Now Is GoodRated ★ 4.5
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
American SniperRated ★ 4.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 4.5
Man in LoveRated ★ 4.5
Kingdom of HeavenRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
The Terror LiveRated ★ 4.0