Movies
Ratings
120
The Lion KingRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0
BlindnessRated ★ 3.5
MatildaRated ★ 5.0
Hollow ManRated ★ 2.5
TangledRated ★ 4.5
The MistRated ★ 2.5
EpitaphRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Pan's LabyrinthRated ★ 4.0
A Tale of Two SistersRated ★ 3.5
The Bucket ListRated ★ 5.0
Final Destination 5Rated ★ 2.5
BedevilledRated ★ 5.0
Resident Evil: ApocalypseRated ★ 3.5
Grave EncountersRated ★ 4.0
MamaRated ★ 5.0
The Woman in BlackRated ★ 3.0
Insidious: Chapter 2Rated ★ 4.0