Movies
Ratings
280
Fight ClubRated ★ 5.0
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
The DreamersRated ★ 4.5
The World of KanakoRated ★ 4.5
Mother!Rated ★ 4.5
Avengers: Infinity WarRated ★ 4.0
Phantom ThreadRated ★ 4.5
MoonlightRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
BoyhoodRated ★ 4.5
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 5.0
FrankRated ★ 3.5
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 4.5
Loving VincentRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
BlindnessRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 4.5