Movies
Ratings
190
12 Angry MenRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
The Lives of OthersRated ★ 4.5
Janie JonesRated ★ 3.5
ChronicleRated ★ 4.0
American SniperRated ★ 4.0
Deja VuRated ★ 4.0- Les MisérablesRated ★ 4.5
MoonRated ★ 4.5
Extremely Loud & Incredibly CloseRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 4.0
Vanilla SkyRated ★ 4.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 3.5
The Thirteenth FloorRated ★ 3.0
Enemy at the GatesRated ★ 4.0
127 HoursRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 3.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5
The InternRated ★ 3.5
The RevenantRated ★ 4.5