Movies
Ratings
20
InceptionRated ★ 5.0- The Star Wars Trilogy Special EditionRated ★ 5.0
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
August RushRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.5
The Dark KnightRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.5
Legally BlondeRated ★ 0.5- Highway StarRated ★ 0.5
Art of FightingRated ★ 1.5
The RockRated ★ 4.0
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 3.0
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 2.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
HellboyRated ★ 3.5