Movies
Ratings
301
The Fourth KindRated ★ 5.0
MoonRated ★ 4.0
Alien: ResurrectionRated ★ 3.0
Real SteelRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
Independence DayRated ★ 3.5
Jurassic ParkRated ★ 4.5
Superman IIRated ★ 3.5
I, RobotRated ★ 4.0
Bicentennial ManRated ★ 4.0
Deep ImpactRated ★ 4.0
Star Trek: First ContactRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 5.0
Terminator SalvationRated ★ 4.5
StargateRated ★ 3.5
AlienRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 3.5
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 4.0