Movies
Ratings
16
The MatrixRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 3.5
New WorldRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
LeonRated ★ 3.0
Forrest GumpRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 5.0
Les Misérables in Concert: The 25th AnniversaryRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5