Movies
Ratings
276
Four Weddings and a FuneralRated ★ 5.0
Hacksaw RidgeRated ★ 4.5
Cast AwayRated ★ 5.0
The Karate KidRated ★ 3.5
American SniperRated ★ 4.5
A MuseRated ★ 4.0
JobsRated ★ 3.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
Bloody TieRated ★ 3.0
IdentityRated ★ 5.0
Believer: extended cutRated ★ 4.0
The Age of ShadowsRated ★ 3.5
District 9Rated ★ 4.0
The IslandRated ★ 4.0
Peppermint CandyRated ★ 4.5
The Sixth SenseRated ★ 5.0
Castaway on the MoonRated ★ 2.0
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 5.0
The Plan ManRated ★ 4.5
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.5