Movies
Ratings
272
The Wind RisesRated ★ 4.0
The Tale of the Princess KaguyaRated ★ 4.0
Alice in EarnestlandRated ★ 3.5
Funny GamesRated ★ 4.0
Welcome to the DollhouseRated ★ 3.5
Stand by MeRated ★ 4.0
Kamikaze GirlsRated ★ 4.0
One Million Yen GirlRated ★ 3.5
The White RibbonRated ★ 3.5
Peppermint CandyRated ★ 4.0
BargainRated ★ 3.5
Everything Everywhere All at OnceRated ★ 4.0
Made in Abyss: Wandering TwilightRated ★ 4.0
Jujutsu Kaisen 0: The MovieRated ★ 4.0
PaprikaRated ★ 3.5
A Letter to MomoRated ★ 3.0
Fate/stay night [Heaven's Feel] III.spring songRated ★ 4.0
MotherRated ★ 4.5
ThirstRated ★ 4.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.5