Movies
Ratings
20
Very Ordinary CoupleRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 3.0
The AttorneyRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 4.0
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 3.0
Ode to My FatherRated ★ 2.5
Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 4.0