Movies
Ratings
26
Schindler's ListRated ★ 4.0
The Fault in Our StarsRated ★ 2.5
HelplessRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.0
CarolRated ★ 3.5
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 3.0
The Hurt LockerRated ★ 3.0
American SniperRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 4.0
Dead EndRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
Captain America: Civil WarRated ★ 2.5
A SeparationRated ★ 4.0
Where Is My Friend's House?Rated ★ 4.0
Children of HeavenRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.5
Star Trek: Into DarknessRated ★ 3.5