Movies
Ratings
100
Lust, CautionRated ★ 3.5
OnceRated ★ 4.0
BraveheartRated ★ 4.0
The Foul KingRated ★ 3.5
RushRated ★ 3.5- Take OffRated ★ 3.0
AlligatorRated ★ 3.5
Lawrence of ArabiaRated ★ 3.5
The Bridge on the River KwaiRated ★ 4.0
Mary PoppinsRated ★ 4.0
RockyRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 4.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
The TerminatorRated ★ 4.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 4.5
Castle in the SkyRated ★ 4.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5- WishRated ★ 3.5
Notting HillRated ★ 4.5
Enemy at the GatesRated ★ 4.5