Movies
Ratings
307
The Big ShortRated ★ 4.0
Being John MalkovichRated ★ 4.0- Romeo and JulietRated ★ 3.5
Romeo + JulietRated ★ 3.0
On the Occasion of Remembering the Turning GateRated ★ 3.5
FrankenweenieRated ★ 3.5
The Green HornetRated ★ 2.0
Be Kind RewindRated ★ 4.0
The Science of SleepRated ★ 4.5
Tokyo!Rated ★ 4.0
Omae Umasou Da naRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 4.0
MilkRated ★ 4.0
Paranoid ParkRated ★ 4.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 2.5
Whisper of the HeartRated ★ 4.5
The ClassicRated ★ 3.5
AladdinRated ★ 2.5
The Secret World of ArriettyRated ★ 3.0
Die HardRated ★ 3.5