Movies
Ratings
338
Blade Runner 2049Rated ★ 3.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.0
Cube²: HypercubeRated ★ 3.5
KikujiroRated ★ 3.5
Last HolidayRated ★ 3.5
The Devil's ViolinistRated ★ 4.0
The Divine Move 2: The WrathfulRated ★ 3.0
AnnihilationRated ★ 3.5
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
JokerRated ★ 4.0
SilmidoRated ★ 3.5
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 4.0
Ex MachinaRated ★ 3.5
Ip Man 2Rated ★ 3.5
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 3.0
American PsychoRated ★ 4.0
SullyRated ★ 3.5
Lust, CautionRated ★ 3.5
The HousemaidRated ★ 3.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.0