Movies
Ratings
130
Shutter IslandRated ★ 3.5
Nameless GangsterRated ★ 2.5
Memoir of a MurdererRated ★ 4.0
The Witch: Part 1. The SubversionRated ★ 5.0
Like Father, Like SonRated ★ 3.0
The Man from EarthRated ★ 3.0
Flying ColorsRated ★ 3.5
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Fantastic Beasts and Where to Find ThemRated ★ 3.5
Killer ToonRated ★ 2.0
R-PointRated ★ 4.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
The Lion KingRated ★ 3.5
Castle in the SkyRated ★ 4.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 3.0
Easy ARated ★ 4.0
Mean GirlsRated ★ 4.0
The Social NetworkRated ★ 4.0
EpitaphRated ★ 2.5
Insidious: Chapter 3Rated ★ 2.5