Movies
Ratings
68
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Bad GeniusRated ★ 4.0
GoodFellasRated ★ 4.5
The Science of SleepRated ★ 4.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.0
Factory GirlRated ★ 4.5
The HolidayRated ★ 4.5
Bridget Jones's DiaryRated ★ 4.0
Swing GirlsRated ★ 3.5
Attack the Gas Station!Rated ★ 4.0
Infernal AffairsRated ★ 3.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
American BeautyRated ★ 3.5
Family TiesRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.5
The EclipseRated ★ 4.5