Movies
Ratings
20
1917Rated ★ 3.5
50/50Rated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
BurntRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.5
The Spy Gone NorthRated ★ 2.5
Hector and the Search for HappinessRated ★ 2.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
The KingRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
The ThroneRated ★ 4.0
Kundo: Age of the RampantRated ★ 3.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 4.0
Train to BusanRated ★ 3.0
TwentyRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 3.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0
GravityRated ★ 5.0