Movies
Ratings
133
No Other ChoiceRated ★ 4.5
Love in the Big CityRated ★ 4.5
Spirited AwayRated ★ 4.5
Love UntangledRated ★ 4.5
Porco RossoRated ★ 5.0
A Complete UnknownRated ★ 4.5
A River Runs Through ItRated ★ 4.5
MaudieRated ★ 2.5
When Morning Comes, I Feel EmptyRated ★ 5.0
Waiting For RainRated ★ 1.5- WonderlandRated ★ 4.0
Honey and CloverRated ★ 3.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
After the RainRated ★ 3.5
Drawing CloserRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
ExhumaRated ★ 5.0
A Rainy Day in New YorkRated ★ 4.0
The Harmonium in My MemoryRated ★ 4.5
SWITCHRated ★ 2.5