Movies
Ratings
56
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0- Romeo and JulietRated ★ 5.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 5.0
Detective Conan: The Phantom of Baker StreetRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 5.0
ShrekRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 4.0
Toy Story 3Rated ★ 5.0
District B13Rated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.0