Movies
Ratings
58
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a TimeRated ★ 5.0
The Family ManRated ★ 5.0
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 5.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
Batman ReturnsRated ★ 5.0
Don't Cry for Me, SudanRated ★ 5.0
He's on DutyRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
Beauty and the BeastRated ★ 5.0
The Green MileRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
AladdinRated ★ 5.0
Before SunsetRated ★ 5.0
BreathlessRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Finding Mr. DestinyRated ★ 4.0
Whisper of the HeartRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
SkyfallRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.0