Movies
Ratings
85
The Big ShortRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 3.0
Blood DiamondRated ★ 4.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
Angels & DemonsRated ★ 4.0
The InternRated ★ 2.5
The Classified FileRated ★ 3.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 1.0
Black PantherRated ★ 3.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 2.5
Bruce AlmightyRated ★ 2.5
Source CodeRated ★ 3.5
Intimate StrangersRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 2.5
The PriestsRated ★ 3.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 4.0
Your Name.Rated ★ 4.0
Ready Player OneRated ★ 3.0
The Hunger GamesRated ★ 4.0