Movies
Ratings
42
I Am SamRated ★ 5.0
TakenRated ★ 4.0
The Day After TomorrowRated ★ 3.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Men in Black 3Rated ★ 5.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0- WishRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 3.0