Movies
Ratings
31
I Saw the DevilRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 4.5
Mr. Popper's PenguinsRated ★ 4.5
Architecture 101Rated ★ 4.5
Nameless GangsterRated ★ 5.0
The Amazing Spider-ManRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 1.5
Wolf ChildrenRated ★ 2.5
A Tale of Two SistersRated ★ 2.5
Death NoteRated ★ 3.5
HellboyRated ★ 2.5
Ghost HouseRated ★ 2.5
The Blind SideRated ★ 5.0
War of the ArrowsRated ★ 5.0
Death Note: The Last NameRated ★ 2.5
EvelynRated ★ 5.0
The HousemaidRated ★ 5.0- Take OffRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 1.5
Running TurtleRated ★ 2.5