Movies
Ratings
187
The MatrixRated ★ 4.5- CityRated ★ 4.5
Phantom ThreadRated ★ 4.5
Small Town RivalsRated ★ 3.0
Weathering With YouRated ★ 0.5
A Taxi DriverRated ★ 3.5
BedevilledRated ★ 3.0
There Will Be BloodRated ★ 4.0
Kirikou and the SorceressRated ★ 5.0
Tony TakitaniRated ★ 5.0
The ReaderRated ★ 4.0
HuntRated ★ 3.0
RockyRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
I Am LegendRated ★ 5.0
TroyRated ★ 5.0
The Blue LagoonRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0
The PatriotRated ★ 5.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 5.0