Movies
Ratings
74
The MartianRated ★ 4.5
Rain ManRated ★ 5.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
I Am SamRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
Mission: ImpossibleRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.5
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 5.0
The RockRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
The GodfatherRated ★ 5.0